top of page
kazoku2.jpg

Hakkımızda

Bir oyun kulübünden daha fazlası

Red Phoenix Gaming 2018 yılında TED Rönesans Koleji fizik laboratuvarında bir öğretmen ve bir grup öğrenci ile yolculuğuna başladı. Geçen zaman içinde sadece okul içinde değil aynı zamanda tüm TED Okulları arasında espor turnuvaları tasarlayan bir organizasyona dönüştü. Etkinlikleri ile Türk Eğitim Derneği'nin meşale bursuna dikkat çekmeyi amaç edinen kulüp, artık öğrencilerine yurt dışı üniversitelerine başvuru için referans ve burs imkanları sunmaya başlamıştır.

 

Kulüp öğrencileri vakitlerini sadece bilgisayar oynayarak geçirmez. İş bölümü içinde turnuva organizatörleri, sosyal medya sorumluları, web sitesi tasarımcıları, programcılar, fotoğrafçılar, yazar ve editörlerden oluşan bir kadro bulunmaktadır. Bu görevlerin tamamı öğrenciler tarafından gerçekleştirilir. Bu sayede bir kulüp öğrencisi mezun olduğunda Dünya'da çok az öğrencinin sahip olabileceği tecrübeler ile üniversiteye geçiş yapar. 

Son olarak kulüp öğrencileri afetlerdeki yanlış bilgilendirmelerin önüne geçebilmek için  "Drone Teyit Projesi" üzerinde çalışmaya başladı. Proje, temel olarak afet esnasında  sosyal medyada yayınlanan yardım isteklerini öğrencilerden oluşan drone ekipleri ile teyit ederek, ilgili yardım kuruluşlarının yanlış yönlendirilmesini önlemeyi ve gerçek ihtiyaç sahiplerine mümkün olan en hızlı biçimde ulaşmayı hedefliyor. 

R.P.G LOGO RENKLİ.png

Önceki partnerlerimiz

kaspersky-logo.png
merlin.png
Acer-logo-digital-black.png
Predator_hrz_blk.png
logo-omen-by-hp-black.png
p4logo.png
Amd 2.jpg
bottom of page